Najväčšie legálne prevádzky na pestovanie konope na svete

Najväčšie legálne prevádzky na pestovanie konope na svete

Najväčšie prevádzky na výrobu konope sa nachádzajú v USA a Kanade. Poďme si priblížiť 5 najväčších pestovateľských prevádzok na svete.
 
Napriek tomu akokoľvek veľké môžu byť niektoré prevádzky na pestovanie konope, bude trvať desaťročia alebo dokonca storočia, kým dosiahnu veľkosť niektorých z najväčších prevádzok na pestovanie na svete. Farma Bom Futuro v Brazílii je najväčšou sójovou farmou na svete, ktorá sa rozprestiera na ploche viac ako 222 577 hektárov (ha), čo ju robí pätnásť tisíckrát väčšou ako prvého pestovateľa z nášho zoznamu. Aj keď konopný priemysel dosahuje nevídané úrovne rastu, celková veľkosť jeho produkcie je v porovnaní s inými trhmi stále v počiatočnom štádiu.
 

Los Suenos Farms

Táto rodinná farma s rozlohou 13,27 ha v štáte Colorado je na prvom mieste nášho zoznamu. Vo svojom areáli má štyroch licencovaných pestovateľov marihuany. Los Suenos produkuje prevažne organické, na slnku vypestované konope. Vyrába aj pochutiny a predbalené jointy.  

Colorado CBD

The Green Organic Dutchman (TGOD)

Druhá najväčšia pestovateľská prevádzka v našom zozname bola založená v roku 2012. The Green Organic Dutchman spolupracuje so spoločnosťou Aurora, ktorá je druhou najväčšou konopnou korporáciou na svete a jedným z najväčších výrobcov lekárskej marihuany v krajine. Hlavná prevádzka TGOD sa rozprestiera na ploche 5,76 ha v Quebecu.

Quebec CBD
 

Canopy Growth Corporation

 
Spoločnosť Canopy Growth je najväčšou konopnou korporáciou na svete z hľadiska hodnoty akcií. Investovala do konopných podnikov vo viac ako 10 krajinách. Jej pestovateľská prevádzka s rozlohou 5,56 ha v Ontariu sa umiestnila na treťom mieste nášho zoznamu najväčších legálnych pestovateľských prevádzok konope na svete.

Ontario CBD
 

Copperstate Farms

 
Copperstate Farms sa nachádza v Arizone a zameriava sa najmä na výrobu lekárskej marihuany. Jej areál zaberá 3,23 ha využívanej pôdy a svoju prevádzku plánuje rozšíriť na 15,79 ha.

Arizona CBD
 

7ACRES

 
Spoločnosť Supreme Cannabis Company vlastní jeden z najväčších hybridných skleníkov v Kanade, ktorý sa nachádza v Ontariu. Zariadenie 7ACRES je skleník s rozlohou 3,16 ha určený na pestovanie prémiových kvetov indoorového typu s vlastnosťami pestovania na slnku. Momentálne produkuje 10 000 kg kvetov ročne a v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov plánuje zvýšiť svoju výrobnú kapacitu na 50 000 kg.
 
 
Zdroj:
The 5 Biggest Legal Cannabis Grow Operations in the World • Green Rush Daily
South Dakotans Visit Largest Soybean Farm In The World (farmprogress.com)
Convert square feet to hectares - Area Conversions (checkyourmath.com)