Ukázalo sa, že kanabinoidy sú zodpovedné za naše bežecké nadšenie

Ukázalo sa, že kanabinoidy sú zodpovedné za naše bežecké nadšenie

Nedávno skupina vedcov zistila, že prírodné kanabinoidy v našom tele sú zodpovedné za to, že náš bežec je vysoký.  Najdlhší čas sme si mysleli, že endorfíny spôsobujú „bežeckú pohodu“ – ten pocit blaženosti, keď bežíme. 
Ale výskum v posledných dvoch desaťročiach odhalil, že endokanabinoidy  môžu byť namiesto toho primárnou príčinou tohto vysokého stavu. 
Skupina vedcov z lekárskej fakulty  Wayne State University potvrdila, že endokanabinoidy sú skutočne hlavnou príčinou horúčky u bežcov. Preskúmaním literatúry vedci dospeli k záveru, že endokanabinoidný systém zohráva obrovskú úlohu pri udržiavaní homestázy.
Ukázalo sa, že naše telá produkujú prirodzené kanabinoidy, keď beháme, a tieto molekuly sa pripájajú k nášmu systému eCBD. Výsledkom je, že keď sa pustíme do behu, zažijeme ten príjemný euforický pocit. 
Spojenie medzi liečivým kanabisom a endokanabinoidmi 
Vzhľadom na to, že endokanabinoidy a liečivé kanabis interagujú s naším telom takmer rovnakým spôsobom. Napríklad ľudia, ktorí užívajú liečivé konope, uvádzajú, že pomáha zmierniť bolesť a zmierniť úzkosť. Toto sú rovnaké výhody, aké dostávame, keď naše telo uvoľňuje endokanabinoidy počas behu. Fyzickú aktivitu nemôžeme nahradiť kanabisom, ale liečivé konope určite pomáha podobným spôsobom.